zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Zimbabwe: posłowie poddali się obrzezaniu w ramach walki z AIDS

Posłowie z komisji zdrowia parlamentu Zimbabwe poddali się zabiegowi obrzezania, by zachęcić do tego innych mężczyzn i w ten sposób zmniejszyć ryzyko zarażenia się śmiercionośnym wirusem HIV, powodującym AIDS.

Posłowie z komisji zdrowia parlamentu Zimbabwe poddali się zabiegowi obrzezania, by zachęcić do tego innych mężczyzn i w ten sposób zmniejszyć ryzyko zarażenia się śmiercionośnym wirusem HIV, powodującym AIDS.

Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia wykazały, że obrzezani mężczyźni zarażają się wirusem HIV niemal dwukrotnie rzadziej niż nieobrzezani. Obrzezanie chroni też przed chorobami wenerycznymi. W krajach z południa Afryki obrzezanie mężczyzn staje coraz popularniejszym, bo skutecznym środkiem prewencji przed AIDS.

W Zimbabwe, gdzie dziesięć lat temu wskaźnik zarażeń AIDS zaliczał się do najwyższych w Afryce, w 2009 roku spadł on o połowę. Obecnie nosicielami wirusa pozostaje niecałe 14 proc. ludności. Obrzezanie coraz powszechniej stosuje się w RPA, a przede wszystkim w królestwie Suazi, najbardziej na całym świecie dotkniętym AIDS. Do suazyjskich klinik ONZ sprowadza z Izraela specjalistów, by szkolili miejscowych lekarzy w bezpiecznym przeprowadzaniu zabiegu.

Rząd Rwandy przekonuje obywateli, by zabiegowi obrzezania poddawać wszystkich chłopców. Oszczędni i skrupulatni Rwandyjczycy wyliczyli, że obrzezanie chłopca kosztuje ich równowartość 15 dolarów, zaś dorosłego mężczyzny prawie cztery razy drożej.

Źródło: Onet.pl

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |