zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Zbadaj się bezpłatnie na HIV w sobotę 18 grudnia

Od poniedziałku wystawa “Projekt Test” zachęca do testowania się na HIV na warszawskiej stacji metra Centrum. A już w najbliższą sobotę 18.12 na Chmielnej 4, w godz. 10-18, będzie można bezpłatnie i anonimowo testować się na HIV.

Kampania społeczna “Projekt Test” rozpoczęła się 1 grudnia wernisażem w Skwerze – filia Fabryki Trzciny. Wystawa przedstawia 37 fotografii warszawiaków – młodych, wykształconych i świadomych ludzi, którzy zgodzili się upublicznić twarze na rzecz projektu.

“Projekt Test” jest inicjatywą obywatelską, z jednej strony zachęcającą do wzięcia udziału w badaniach na HIV, z drugiej – mającą na celu obalenie stereotypu “mnie to nie dotyczy”. Głównym zadaniem kampanii jest pokazanie, że poddanie się testowi jest czymś naturalnym i trwa tyle co “wypicie kawy na Chmielnej”. Każda fotografia została opatrzona hasłem charakteryzującym testowanie – “anonimowo”, “szybko”, “bezpiecznie”, “za darmo”, “razem”, “dla Ciebie”, “dla mnie”.

Kolejnym wydarzeniem związanym z kampanią była Noc Czerwonej Kokardy (3.12.). Podczas imprezy w Centrum Kultury “Nowy Wspaniały Świat” można było się dowiedzieć wszystkiego o testowaniu się na HIV i bezpiecznym kochaniu, porozmawiać ze specjalistą i otrzymać materiały edukacyjne. Następnego dnia (4.12.) rozpoczęliśmy Warszawskie Dni Testowania, które trwać będą do końca grudnia. Projekt otrzymał honorowy patronat prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na zlecenie ratusza powstały też poradnia internetowa i portal społecznościowy dla osób żyjących z HIV i osób podejmujących ryzykowne zachowania. To jedna z nielicznych tego typu inicjatyw w Europie wykorzystująca internet w poradnictwie w tak zaawansowanej formie. Poradnia internetowa i portal społecznościowy oferują pomoc w sposób anonimowy, bezpłatny i dyskretny. Platforma internetowa składa się z dwóch części – poprzez stronę www.bezpiecznie.org.pl można wejść do poradni internetowej lub portalu społecznościowego – www.pozytywnie.org.pl. Platforma zawiera informacje związane z ryzykiem zakażenia HIV, życia z HIV, terapii substytucyjnej, możliwości otrzymania pomocy. Świadczy też poradnictwo internetowe.

Pomoc obejmuje: poradnictwo psychologiczne, medyczne, prawne i socjalne, związane z ryzykiem zakażenia HIV, skutkami społecznymi i medycznymi zakażenia, terapii ARV, warunkami terapii substytucyjnej.

Źródło: naszemiasto.pl

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |