zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Wrocław: Badania na HIV.

Anonimowo i bezpłatnie – pół godziny wystarczy, by mieć pewność, że nie jesteśmy nosicielami wirusa HIV. Rusza kampania, która ma nakłaniać Dolnoślązaków do wykonania testu. To konieczność, bo nasz region jest czarnym punktem na mapie kraju. To właśnie u nas mieszka najwięcej zarażonych, a większość nie ma pojęcia, że jest nosicielami HIV.

Wystawa zdjęć na Placu Solnym we Wrocławiu ma zachęcać do badań na obecność wirusa HIV. W ten sposób rozpoczęła się 16 maja kampania Dolnośląskich Dni Testowania. Badania na HIV są całkowicie anonimowe i bezpłatne. Test jest prosty i szybki. Już w ciągu 30 minut można wykluczyć zakażenie.

Szybkie rozpoznanie wirusa HIV daje możliwość szybkiego leczenia. Choć testów wykonuje się coraz więcej – średnio 200 miesięcznie w jednym wrocławskim punkcie konsultacyjnym – to wciąż za mało. W Polsce wirusa HIV wykryto u 13 tys. osób.

Na zakażenie narażony jest każdy i każdy powinien się przebadać. Na szczęście z HIV można żyć. Oprócz Wrocławia badania w kierunku zakażenia HIV można zrobić też w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Zgorzelcu. 28 maja odbędzie się na Dolnym Śląsku Dzień Testowania. Wszystkie informacje dotyczące badań na HIV można znaleźć na stronach internetowych: www.aids.gov.pl oraz www.podwale-7.pl.

Źródło: TVP

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (4 głosów, średnia: 3,75 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |