zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Wirus HIV wywołuje produkcję nietypowych przeciwciał.

Organizm człowieka nietypowo broni się przed infekcją wirusem HIV – produkuje przeciwciała wiążące wirusa w wielu różnych miejscach – informują naukowcy z USA na łamach pisma “Nature”. Ich odkrycie ma szansę przyczynić się do usprawnienia prac nad szczepionką przeciwko HIV i AIDS.

Nasz organizm produkuje przeciwciała w odpowiedzi na infekcje. Większość z nich jest wysoce specyficzna i wiąże się tylko z konkretnym miejscem jednego antygenu. Mniej specyficzne przeciwciała polireaktywne mogą wiązać się z różnymi antygenami.

Michael Nussenzweig wraz z kolegami z Rockefeller University w Nowym Jorku wykazał, że podczas zakażenia wirusem HIV nasz organizm produkuje przeciwciała, które wykazują zarówno wiązanie specyficzne jak i polireaktywne, co zwiększa siłę wiązania przeciwciała z wirusem.

Naukowcy badali aż 134 różne przeciwciała wszystkie skierowane przeciwko fragmentowi otoczki wirusa HIV tzw. glikoproteinie gp140 otrzymane od 6 pacjentów. Okazało się, że aż trzy czwarte przeciwciał było polireaktywne – wiązały się z dużym powinowactwem do gp140 i z mniejszym powinowactwem do wielu różnych innych miejsc na powierzchni wirusa.

(PAP)

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |