zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

W Poznaniu znów można się badać na HIV.

Nowy punkt konsultacyjno-diagnostyczny dla osób, które obawiają się zakażenia wirusem HIV powstał w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Na razie będzie działał dwa razy w tygodniu.

Koordynatorem projektu jest dr Maciej Skibiński, psycholog. – Pod koniec ub. roku przestał istnieć jedyny w Poznaniu taki punkt przy ul. Marcinkowskiego. Reprezentuję fundację, która pomaga osobom z wirusem HIV, zapewne dlatego władze województwa zwróciły się właśnie do nas z propozycją uruchomienia takiego punktu – mówi Skibiński.

Punkt przy ul. Szwajcarskiej początkowo będzie otwarty dwa razy w tygodniu. W poniedziałki będzie przyjmował w godz. 17-21, a w czwartek w godz. 16-20. – W ciągu jednego dyżuru jesteśmy w stanie przebadać 20 osób. Ale jeżeli zainteresowanie będzie większe, możemy zwiększyć ilość pracującego personelu – dodaje lekarz. Zaprasza również osoby, które mają fobię zarażenia się HIV. W punkcie przy ul. Szwajcarskiej będą mogli uzyskać potrzebne informacje, które rozwieją niepotrzebne obawy.

Według Państwowego Zakładu Higieny w tej chwili w Polsce żyje ok. 35 tys. osób zakażonych wirusem. Świadomych tego jest 15 tys. nosicieli.

Źródło: Gazeta Poznań

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |