zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Miss HIV – Teatr Polski (Szczecin)

W niedzielę 21-11-2010 o godzinie 17:00 w Teatrze Polskim na małej scenie moża będzie zobaczyć spektakl pt. Miss HIV

Sztukę pt. Miss HIV Maciej Kowalewski napisał zainspirowany wyborami Miss HIV/AIDS Stigma Free odbywającymi się od trzech lat w Gaborone, stolicy Botswany. Ostatnie wybory miały miejsce 26 lutego 2005 roku, zwyciężyła w nich 33 letnia Cynthia Leshomo.
Widzowie spodziewający się smutnych, traumatycznych historii będą rozczarowani. Akcja Miss HIV nafaszerowana jest czarnym humorem, ironią, dialogami pokazującymi problem HIV/AIDS w niecodziennym świetle.
Nowatorskie spojrzenie na problem, być może kontrowersyjne, przeznaczone dla osób o otwartym umyśle. Bezczelna, obrazoburcza, śmieszna i dotkliwie bolesna, taka jest Miss HIV Macieja Kowalewskiego. Po obejrzeniu tego przedstawienia zrobisz sobie test na HIV.

Maciej Kowalewski jednocześnie podjął się reżyserii swojego dramatu. Muzykę napisał Bartosz Dziedzic, a kostiumy zaprojektował Tomasz Jacyków. Spektakl jest debiutem produkcyjnym sceny impresaryjnej klubu Le Madame.
Sztukę Miss HIV Maciej Kowalewski napisał na konkurs dramaturgiczny zorganizowany przez Krajowe Centrum do Spraw AIDS, którego pomysłodawcą i realizatorem był Remigiusz Grzela.

Na scenie zobaczymy takich artystów jak: Ewa Szykulska, Maria Seweryn, Iza Kuna, Patrycja Szczepanowska, Tomasz Tyndyk lub Rafał Mohr.

Teatr Polski – Mała Scena
ul. Swarożyca 5, Szczecin

Więcej informacji i rezerwacja biletów
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT)
Zamek Książąt Pomorskich
ul. Korsarzy 34 i, 70-540 Szczecin
tel. 91 4891630, faks 91 4340286
e-mail: cikit@zamek.szczecin.pl
www.szpak.szczecin.pl

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |