zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Konferencja IAS Kończy się Dobrymi Wiadomościami dotyczącymi Zapobiegania Zakażeniom HIV

Od: Henry J. Kaiser Family Foundation

„ W środę naukowcy zakończyli swoje największe spotkanie w 30-letniej historii AIDS, prezentując niesamowitą broń mającą zapobiegać rozpowszechnianiu się HIV” – donosi agencja France-Press na temat 6 Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. AIDS na temat Patogenezy, Leczenia i Zapobiegania HIV, która odbyła się w Rzymie. Artykuł podsumowuje odkrycia z badań przedstawione na konferencji i dotyczące stosowania leczenia jako prewencji, profilaktyki przed ekspozycją (PrEP), obrzezania mężczyzn oraz „niegdyś niewyobrażalnego celu” znalezienia leku (Ingham, 20 lipca).

Trzy badania na temat obrzezania zostały zaprezentowane w środę. Jedno z badań pokazało, że „po wprowadzeniu programu obrzezania w południowoafrykańskiej gminie liczba nowych przypadków zakażenia HIV wśród mężczyzn spadła o zdumiewające 76 procent” podaje inny artykuł agencji France Press (20 lipca). Według Bloomberg News, odkrycia te „stanowią pierwszy dowód na to, że obrzezanie zmienia bieg najgroźniejszej na świecie choroby zakaźnej w społeczności najbardziej nią dotkniętej” (Bennett, 20 lipca).

Inne badania przedstawione w środę, które prowadzono „w latach od 2004 do 2010 roku w siedmiu krajach afrykańskich – Kenii, Ugandzie, Rwandzie, Botswanie, Zambii, Tanzanii i RPA” – stwierdziły, że w przypadku kobiet żyjących z HIV i stosujących antykoncepcję hormonalną prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa na ich partnerów seksualnych było około dwa razy większe niż kobiet nie stosujących antykoncepcji hormonalnej, podaje Associated Press. Badanie pokazało również, że kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną były około dwukrotnie bardziej narażone na zakażenie się HIV od zakażonego partnera, niż kobiety nie przyjmujące hormonów, zauważa agencja informacyjna (20 lipca).

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |