zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Dostęp do terapii antyretrowirusowej wciąż bardzo ograniczony.

Choć w 2009 roku rekordowa liczba mieszkańców krajów rozwijających się rozpoczęła terapię antyretrowirusową, zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, mało prawdopodobne jest, aby cele wyznaczone na 2010 rok zostały zrealizowane – informuje Reuters.

W 2009 roku terapii antyretrowirusowej poddało się 5,25 mln osób na całym świecie, z czego trzy czwarte stanowili mieszkańcy Afryki – wynika z raportu sporządzonego przez UNICEF, UNAIDS i WHO.

Miliony ludzi żyją dzięki inwestycjom w leczenie i zapobieganie HIV, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Pozytywne zmiany obejmują redukcję liczby nowych infekcji, zmniejszenie śmiertelności i zapewnienie komfortu zdrowotnego osobom zarażonym HIV – zauważają autorzy raportu.

Ośmiu krajom udało się w 2009 roku zrealizować cel wyznaczony przez WHO, czyli zapewnić leczenie przynajmniej 80 proc. osób, które go potrzebowały. Kraje te to: Botswana, Kambodża, Chorwacja, Kuba, Gujana Oman, Rumunia i Rwanda.

Raport informuje jednak, że w tym roku nie zostaną osiągnięte globalne cele związane z prewencją, leczeniem i wsparciem dla nosicieli HIV. Obecnie dostęp do terapii antyretrowirusowej ma jedynie jedna trzecia osób, a zaledwie niecałe 40 proc. zarażonych wie o obecności wirusa.

“Kryzys finansowy spowodował, że niektóre kraje zmniejszyły swoje wkłady w programy zapobiegania i leczenia HIV. Jasne jest, że bez ciągłej i zwiększanej pomocy finansowej oraz programowej, istnieje duże ryzyko, że osiągnięcia ostatnich lat zostaną zniweczone” – podkreślają autorzy raportu.KOC

PAP – Nauka w Polsce

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |