zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " opieka medyczna".

Część 3: Jak Sobie Radzić

Maj 10, 2011

Objęcie Opieką Zdrowotną

W Polsce zasady opieki zdrowotnej dla osób żyjących z HIV/AIDS określają: Krajowy Program Zapobiegania HIV i Zwalczania AIDS (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 lutego 2011, Dz.U. 2011 nr 44 poz. 227), Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570, ze zmn.) oraz Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2004 nr 210 poz. 2135, ze zmn.). Zgodnie z tą ostatnią ustawą wszystkie osoby ubezpieczone mają prawo do opieki medycznej, a osoby żyjące z HIV mają ponadto prawo do specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych bez skierowania lekarskiego.
(more…)

Część 2: Zaangażowanie się w swoją opiekę medyczną

Maj 10, 2011

Jak najszybsze objęcie opieką medyczną

Bardzo ważne jest jak najszybsze objęcie opieką medyczną po zdiagnozowaniu zakażenia. Przyczyną nie jest konieczność natychmiastowego rozpoczęcia przyjmowania leków, ale konieczność oceny Twojego zdrowia przez lekarza oraz rozpoczęcie planowania na przyszłość. Objęcie opieką może poprawić jakość Twojego życia jeszcze przed rozpoczęciem terapii.
(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |