zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " Leki".

Z nieplanowanymi przerwami w terapii wiąże się większe ryzyko niepowodzenia leczenia niż w przypadku przeoczenia pojedynczych dawek

Maj 9, 2012

Z nieplanowanymi przerwami w leczeniu – a nie z przeoczeniem dawki leku – wiąże się większe ryzyko pojawienia się wiremii na wykrywalnym poziomie, sugeruje amerykańskie badanie opublikowane w internetowym magazynie AIDS. (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.3

Kwiecień 10, 2012

Ból głowy

Co warto wiedzieć: Ból głowy może mieć wiele przyczyn, które mogą być powiązane z lekami przeciw HIV lub nie. Ważne jest, aby odróżnić skutki uboczne leków od innych przyczyn. Chociaż w większości przypadków ból głowy sam w sobie jest nieszkodliwy (chociaż bolesny), jest kilka poważnych (ale rzadkich) schorzeń, których objawem mogą być bóle głowy. Za kilka przykładów przyczyn bóli głowy nie związanych z lekami, niech posłużą poniższe: (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.2

Marzec 22, 2012

Biegunka

Co warto wiedzieć: Może ją powodować wiele leków przeciw HIV, ale w szczególności z biegunką związane są inhibitory proteazy – a zwłaszcza Norvir (rytonawir).

Oczywiście, tak jak wiele skutków ubocznych, które omawiamy w niniejszym artykule, biegunka może mieć wiele przyczyn. Zalicza się do nich infekcje, nietolerancję laktozy, problemy z trawieniem (na przykład niewłaściwe przyswajanie tłuszczów przez Twój organizm lub „złe wchłanianie”), niewłaściwą dietę (na przykład zbyt wysokie spożycie cukru lub kofeiny) oraz stres. (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.1

Marzec 13, 2012

Wskazówki Działacza i Lekarza

Autorzy: mgr Nelson Vergel i dr n. med. Ben Young
Z „The Body”

17 sierpnia 2011 r.

Spis treści

 • Wstęp
 • Lęki i zmiany nastrojów
 • Wpływ na mózg: dziwne sny, problemy ze snem lub koncentracją
 • Biegunka
 • Znużenie (uczucie zmęczenia, nawet jeśli nie jest się śpiącym)
 • Ból głowy
 • Mdłości, zaburzenia żołądkowe, wymioty
 • Wysypka

Wprowadzenie

Początek przyjmowania leków przeciw HIV może być okresem stresującym. Chociaż z większością schematów przyjmowania można sobie łatwo poradzić, u wielu osób występują skutki uboczne, i jeżeli nie jesteś gotowy na radzenie sobie z nimi, mogą mieć negatywny wpływ na powodzenie terapii.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych dotyczy kilku pierwszych tygodni od rozpoczęcia przyjmowania leków przeciw HIV. Po tym okresie najczęściej zanikają. Jeżeli skutki uboczne są poważne lub powodują znaczące i utrzymujące się zakłócenia codziennych czynności, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. W takich przypadkach poprawę zazwyczaj może przynieść wprowadzenie leków dodatkowych lub zmiana terapii. (more…)

CIĄŻA a HIV

Wrzesień 5, 2011

Dobre Wieści

W związku z postępem w opiece i terapii HIV wiele kobiet żyjących z HIV (HIV-pozytywnych) żyje dłużej, i są zdrowsze. Myśląc o swojej przyszłości, niektóre z tych kobiet decydują się na posiadanie dzieci, których zawsze pragnęły.

(more…)

Antykoncepcja a HIV

Lipiec 25, 2011

Źródło: Projekt „The Well”

Spis treści

 • Kobiety HIVpozytywne a Antykoncepcja
 • Metody Chroniące Przed Zakażeniem HIV
 • Metody Niechroniące Przed Zakażeniem HIV
 • Krótkie Omówienie Innych Metod Niechroniących Przed Zakażeniem HIV
 • Jak Wybrać


(more…)

Potrójna terapia lekami antyretrowirusowymi zmniejsza śmiertelność matek, odsetek przedwczesnych i martwych urodzeń – na podstawie wyników badania w Mozambiku / Malawi

Lipiec 18, 2011

W Malawi i Mozambiku prawdopodobieństwo zgonu kobiety poddawanych potrójnej terapii antyretrowirusowej przez okres trzech miesięcy przed porodem lub dłuższy  było trzynastokrotnie mniejsze niż w przypadku kobiet nie poddawanych terapii, co stwierdziła Maria Cristina Marazzi ze współpracownikami w ramach retrospektywnego badania kohortowego obejmującego ponad 3000 kobiet z 31 Ośrodków Rozpowszechniania Leków Przeciwko AIDS  i Niedożywieniu (Drug Resource Enhancement Against AIDS and Malnutrition – DREAM), opublikowanego w rozszerzonym internetowym wydaniu AIDS.

(more…)

Rozpoczęcie terapii HIV przy liczbie komórek CD4 powyżej 500 daje jedynie niewielkie korzyści w odniesieniu do liczby CD4 wynoszącej 350

Lipiec 1, 2011

Michael Carter

Rozpoczęcie terapii HIV przy liczbie komórek CD4 wynoszącej powyżej 500 komórek/mm3 daje jedynie nieznaczne dodatkowe korzyści w porównaniu z rozpoczęciem terapii przy liczbie komórek CD4 mieszczącej się w zakresie 350-500 komórek/mm3, podają badacze australijscy w internetowym wydaniu Journal of Acquired Immune Deficiency Syndromes. (more…)

Leki na AIDS, część 4

Czerwiec 28, 2011

Przykłady fałszywych lub niepotwierdzonych leków

Źródło: http://www.avert.org/cure-for-aids.htm

Zappery elektryczne

 • Dr Hulda Clark (która nie jest licencjonowanym doktorem nauk medycznych) promuje ofertę wyrobów mających leczyć AIDS, w tym „zapper” elektryczny, który generując prąd o niskim napięciu ma zabijać pasożyty, bakterie i wirusy w organizmie. Nie przeprowadzono żadnych właściwych badań zapperów. Metody diagnozowania HIV przez dr Clark są wysoce niekonwencjonalne; uważa ona, że HIV wychodzi z robaków jelitowych w obecności benzenu, i że HIV można znaleźć u ślimaków.62 Zatem wątpliwe jest, czy osoby, które jakoby wyleczyła z infekcji HIV były kiedykolwiek naprawdę zakażone.63 Dr Clark opuściła Amerykę po postawieniu przed sądem za świadczenie usług lekarskich bez licencji.64 Prowadzi obecnie klinikę w Tijuana, w Meksyku, gdzie również ma kłopoty z władzami.65
 • Protokół Boba Becka to zestaw terapii opracowany przez nieżyjącego już dr Boba Becka (który nie był doktorem nauk medycznych) które jakoby mają leczyć AIDS, raka i wszelkie inne choroby. Cztery składniki to prąd elektryczny, impulsy magnetyczne, srebro koloidalne i woda ozonowana. Nie ma odpowiednich dowodów, że elektryczność może  wyleczyć jakąkolwiek infekcję. Twierdzenia o leczniczych mocach urządzeń Boba Becka opierają się wyłącznie o badania w probówkach i niemożliwe do zweryfikowania anegdoty.

(more…)

Leki na AIDS, część 2

Czerwiec 10, 2011

Jak rozpoznać fałszywe leki i terapie AIDS

Źródło: http://www.avert.org/cure-for-aids.htm

Jak już stwierdzono powyżej, nie ma potwierdzonego leku na AIDS. Najlepszą radą, jakiej można udzielić, to trzymać się z dala od osób, które twierdzą inaczej. A dla tych, którzy odczuwają pokusę sprawdzenia, poniżej podajemy kilka wskazówek, jak rozpoznać fałszywe terapie.

(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |