zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " jedzenie".

Odżywianie cześć 3.

Luty 29, 2012

Utrata wagi – jak jej unikać i jak sobie z nią radzić

  • Przyczyny utraty wagi
  • Wskazówki odnośnie odżywiania podczas choroby

Poprawa stanu zdrowia towarzysząca terapii lekami przeciw HIV obejmuje poprawę wagi.

Niemniej jednak utrata wagi może stanowić poważny problem dla osób żyjących z HIV, zwłaszcza w przypadku niskiego miana CD4, kiedy wirus wywołał u nich chorobę. Niezamierzona utrata już 3% wagi może znacząco podnieść ryzyko zachorowania z powodu HIV.

(more…)

Odżywianie cześć 2.

Luty 29, 2012

Utrzymywanie zdrowej wagi

Utrzymywanie właściwej wagi jest tak samo ważne dla osób żyjących z HIV, jak dla każdej innej osoby. Nadwaga lub niedowaga może spowodować kłopoty ze zdrowiem.

Utrzymywanie zdrowej wagi polega na zbilansowaniu energii pobieranej i energii wykorzystywanej. Jeżeli zjadasz więcej energii (kalorii) niż zużywasz, najprawdopodobniej przytyjesz. Z drugiej strony, jeśli spalasz więcej kalorii niż zjadasz, najpewniej schudniesz. Ustalenie właściwej równowagi pozwala na osiągnięcie i utrzymywanie właściwej masy ciała.

(more…)

Odżywianie cześć 1.

Luty 29, 2012

Odżywianie

Niniejsza ulotka ma służyć odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat jedzenia, odżywiania i życia z HIV. Przedstawia ona zarys zasad prawidłowego odżywiania pozwalających zachować zdrowie, jak również przedstawia niektóre zmiany w sposobie odżywiania, które mogą być konieczne w celu zmaksymalizowania wchłaniania leków przeciw HIV lub poradzenia sobie z niektórymi skutkami ubocznymi terapii HIV. Podaje ona również porady na temat utrzymania właściwej masy ciała i bezpieczeństwa żywności.

(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |