zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " hiv".

TVN szuka osób do programu

Wrzesień 17, 2013

TEST NA OBECNOŚĆ WIRUSA HIV
Obawiasz się, że możesz być zakażony wirusem HIV? A może martwisz się o zdrowie kogoś z Twoich bliskich? Do programu telewizyjnego poszukujemy osób, które chciałyby poddać się badaniom na obecność wirusa HIV. Badania są bezpłatne. Za udział w programie przewidziane jest honorarium.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na mail: a.sulawa@tvn.pl

Pozdrawiam
Aleksandra Suława

Mazowieckie Pozytywne Warsztaty 2013

Wrzesień 4, 2013

ZAPROSZENIE

Mazowieckie Pozytywne Warsztaty 2013

Fundacja Edukacji Społecznej serdecznie zaprasza na Mazowiecki Pozytywne Warsztaty 2013. Odbędą się one w dn. 21-22 września 2013 r. w siedzibie Fundacji. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy osoby seropozytywne i ich bliskich chcących poszerzyć swoją wiedzę o zakażeniu, porozmawiać z lekarzem, psychologiem, edukatorem seksualnym i prawnikiem, wymienić się doświadczeniami oraz poznać inne osoby, które żyją z HIV. Szczególnie zapraszamy osoby, które niedawno poznały swój status.

Wszelkie informacje i zgłoszenia można przesyłać na adres fes@op.pl.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

Prezes Zarządu
Fundacji Edukacji Społecznej
ul. Sewerynów 4/100
00-331 Warszawa
www.fes.edu.pl

Ruszyła infolinia Programu SHE dla kobiet żyjących z HIV i ich najbliższych

Maj 7, 2013

Polki żyjące z HIV rzadko zwierzają się ze swoich problemów nawet najbliższym, bo boją się wypaść z roli opiekuńczej matki czy wspierającej żony. 6 maja br. odpowiedzi na trudne pytania czy też zwykłe, ludzkie wsparcie można uzyskać zupełnie anonimowo dzięki telefonowi zaufania Programu SHE. (more…)

Żyję z HIV

Marzec 25, 2013

O tym, że jestem seropozytywny, dowiedziałem się w 1989 roku. Miałem już wtedy żonę, dwie córki i byłem dożylnym narkomanem. Co wiedziałem o HIV? Niewiele. Właściwie tylko tyle, że istnieje, ale nawet nie brałem pod uwagę możliwości zachorowania. Mnie miało to nie dotyczyć. Ale los chciał inaczej – oto historia Artura z Gdyni.

(more…)

Program SHE wspiera kobiety żyjące z HIV

Marzec 7, 2013

Program SHE wspiera kobiety żyjące z HIV

16 marca 2013 – Kościerzyna

Zakażenie HIV dla kobiety, oprócz konsekwencji zdrowotnych, zazwyczaj wiąże się ze szczególnie dużym obciążeniem psychicznym. Bez odpowiedniego wsparcia trudno kobietom żyjącym z HIV sprostać wyzwaniom, jakimi są m.in. akceptacja zakażenia, ujawnienie go najbliższym czy uzyskanie dobrej jakości opieki medycznej.

16 marca w Kościerzynie odbędą się warsztaty edukacyjne dla kobiet zakażonych HIV. (more…)

Zaproszenie do udziału w cyklu szkoleń Polska PLUS

Sierpień 3, 2012

W imieniu Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS “Pozytywni w Tęczy” zachęcam do wzięcia udziału w cyklu szkoleń “Polska Plus”. (more…)

Ekspert: w ciągu dekady może powstać szczepionka przeciw HIV

Lipiec 30, 2012

Szczepionka lub skuteczna metoda leczenia, mająca pokonać HIV, może zostać wynaleziona w ciągu najbliższej dekady. Tak uważa jeden z liderów w dziedzinie badań nad epidemią HIV/AIDS – doktor Ravindra Gupta.
(more…)

Poznań: Anonimowy punkt HIV znowu działa

Lipiec 30, 2012

Przez pół roku Poznań był jedynym dużym miastem w Polsce, w którym nie istniał ani jeden anonimowy punkt badań na okoliczność HIV. Co ciekawe, poprzedni zamknięto… bo cieszył się zbyt wielkim zainteresowaniem. (more…)

Informacja o teście HIV do przeprowadzania w domu była bardzo ważna – ale dlaczego i co za sobą niesie?

Lipiec 27, 2012

Autor: dr n. med. Paul E. Sax

Informacja o niedawnym zatwierdzeniu przez FDA testu do przeprowadzania w domu na obecność przeciwciał HIV (OraQuick In-Home HIV Test) była podawane w niemal wszystkich mediach. Jest to test na podstawie wymazu z ust, zajmuje 20 – 40 minut i będzie dostępny bez recepty.

(more…)

Ujawnienie a HIV

Lipiec 5, 2012

Spis treści
• Przygotowanie do ujawnienia
• W jaki sposób ujawnienie wpływa na Ciebie i inne osoby
• Kto musi wiedzieć
• Ujawnienie a związek
• Kogo nie trzeba informować
• Komu możesz chcieć powiedzieć
• Ujawnianie dzieciom
• Zadbaj o siebie
(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |