zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " dzieci".

Rozmowa z dzieckiem na temat swojego statusu HIV, lub statusu Twojego dziecka

Lipiec 2, 2012

Zastanawiając się nad rozmową ze swoimi dziećmi na temat swojego statusu HIV lub statusu Twoich dzieci możesz odczuwać różnorodne emocje. Normalne w tej sytuacji jest uczucie strachu, niepokoju, winy lub przytłoczenia. Pomocne może być omówienie Twoich odczuć z osobą, której możesz zaufać, na przykład z pracownikiem służby zdrowia, doradcą, członkiem rodziny lub przyjacielem. Rozmowa może dotyczyć sposobu przedstawienia i treści tego, co chcesz powiedzieć. Możesz również porozmawiać o swoich planach ujawnienia (poinformowania) swojego statusu z osobami, które znają już Twój status HIV, umożliwiając im przygotowanie się na udzielanie dokładnych, uspokajających i spokojnych odpowiedzi, jeżeli dzieci podejmą ten temat w rozmowie z nimi.
(more…)

Ciąża w przypadku kobiet żyjących z HIV

Sierpień 25, 2011

Czy jesteś kobietą żyjącą z HIV (HIV-pozytywną) i pragniesz mieć dzieci? Wiedz, że nie jesteś sama. Większość HIV-pozytywnych kobiet jest w wieku rozrodczym. Postęp w terapii HIV znacząco zmniejszył prawdopodobieństwo przeniesienia HIV z matki na jej dziecko (zwane odsetkiem zakażeń wertykalnych, zakażeń dzieci przez matki lub zakażeń okołoporodowych). Ryzyko zakażenia dziecka HIV przez matkę może być nawet na tak niskim poziomie jak 1 na 100 przypadków, przy podjęciu właściwych kroków (więcej informacji podano poniżej).
(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |