zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " Ciąża".

Lepsza terapia dla ciężarnych kobiet z HIV.

Kwiecień 26, 2012

Ostatnio wydane wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mające na celu wyeliminowanie przenoszenia HIV w okresie okołoporodowym, zalecają wcześniejszą i trwającą przez całe życie terapię antyretrowirusową przyszłych matek. Wytyczne te są popierane przez organizację Lekarze Bez Granic (MSF). (more…)

CIĄŻA a HIV

Wrzesień 5, 2011

Dobre Wieści

W związku z postępem w opiece i terapii HIV wiele kobiet żyjących z HIV (HIV-pozytywnych) żyje dłużej, i są zdrowsze. Myśląc o swojej przyszłości, niektóre z tych kobiet decydują się na posiadanie dzieci, których zawsze pragnęły.

(more…)

Ciąża w przypadku kobiet żyjących z HIV

Sierpień 25, 2011

Czy jesteś kobietą żyjącą z HIV (HIV-pozytywną) i pragniesz mieć dzieci? Wiedz, że nie jesteś sama. Większość HIV-pozytywnych kobiet jest w wieku rozrodczym. Postęp w terapii HIV znacząco zmniejszył prawdopodobieństwo przeniesienia HIV z matki na jej dziecko (zwane odsetkiem zakażeń wertykalnych, zakażeń dzieci przez matki lub zakażeń okołoporodowych). Ryzyko zakażenia dziecka HIV przez matkę może być nawet na tak niskim poziomie jak 1 na 100 przypadków, przy podjęciu właściwych kroków (więcej informacji podano poniżej).
(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |