zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " aids".

Ekspert: w ciągu dekady może powstać szczepionka przeciw HIV

Lipiec 30, 2012

Szczepionka lub skuteczna metoda leczenia, mająca pokonać HIV, może zostać wynaleziona w ciągu najbliższej dekady. Tak uważa jeden z liderów w dziedzinie badań nad epidemią HIV/AIDS – doktor Ravindra Gupta.
(more…)

Waszyngton: międzynarodowa konferencja ws. AIDS

Lipiec 30, 2012

W dniach 22-27 lipca Igor Radziewicz-Winnicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia przewodniczył polskiej delegacji na XIX Międzynarodową Konferencję ws. AIDS w Waszyngtonie.
(more…)

Poznań: Anonimowy punkt HIV znowu działa

Lipiec 30, 2012

Przez pół roku Poznań był jedynym dużym miastem w Polsce, w którym nie istniał ani jeden anonimowy punkt badań na okoliczność HIV. Co ciekawe, poprzedni zamknięto… bo cieszył się zbyt wielkim zainteresowaniem. (more…)

Zielone światło dla nowatorskiego leku.

Maj 14, 2012

Truvada stanie się już wkrótce pierwszym lekiem prewencyjnym przeciwko AIDS. Komisja ekspertów zaleciła FDA (amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) wprowadzenie go na rynek. FDA nie jest związana ich rekomendacjami, jednak praktyka pokazuje, że są one realizowane. Ostateczna decyzja w sprawie nowego leku zostanie podjęta na posiedzeniu FDA 15. czerwca.
(more…)

Profile osób korzystających z pomocy Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych

Luty 21, 2012

Na zlecenie Krajowego Centrum ds. AIDS zostało przeprowadzone badanie wśród osób wykonujących testy na obecność wirusa HIV. Badanie polegało m.in. na analizie kwestionariuszy wypełnianych w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD). (more…)

Alarmujące dane nt. HIV. Każdy może być chory!

Luty 15, 2012

Większość Polaków uważa, że zakażenie HIV ich nie dotyczy i tylko 9 proc. wykonało raz w życiu test na obecność wirusa. Tymczasem, Polska jest w czołówce krajów UE pod względem liczby zakażonych, którzy nie wiedzą o swojej infekcji – przypominają eksperci.
(more…)

10 Szkodliwych Mitów na Temat HIV/AIDS

Wrzesień 12, 2011

Przy braku powszechnej edukacji, podczas gdy pandemia przestała wzbudzać publiczne zainteresowanie, nie jest zaskakującym istnienie wielu mitów dotyczących HIV. Kiedy AIDS pojawiła się po raz pierwszy, bardzo mało było wiadomo na jej temat: Pytań było wiele, ale odpowiedzi brakowało, tak więc zaczęto wymyślać własne. W ciągu trzech ostatnich dekad mity te rozwijały się, i również dzisiaj utrzymują się, pomimo licznych dowodów świadczących o ich nieprawdziwości. (more…)

Naprawdę Szybkie Podsumowanie — IAS 2011, Rzym

Sierpień 11, 2011

Właśnie wróciłem z IAS 2011. Poniżej przedstawiam Naprawdę Szybkie Podsumowanie spotkania, z góry przepraszając za brak organizacji i (co jeszcze bardziej prawdopodobne) opuszczenie ważnych rzeczy.  Dla celów informacyjnych, pod tym adresem są dostępne streszczenia online. Myślę, że ten sam link znajduje się na stronie internetowej spotkania, ale jakoś nie mogę go znaleźć. (more…)

Podsumowanie Najnowszych Informacji na Temat Leczenia i Badań HIV/AIDS na dzień 20 lipca 2011

Sierpień 1, 2011

Myles Helfand, The Body
W podsumowaniu najnowszych informacji na temat leczenia i badań HIV/AIDS opracowanym przez serwis The Body przyjrzymy się rzeczowo ostatnim wartym odnotowania wynikom badań dotyczących HIV – w szczególności badań dotyczących terapii HIV oraz problemów zdrowotnych ludzi żyjących z HIV.
(more…)

Potrójna terapia lekami antyretrowirusowymi zmniejsza śmiertelność matek, odsetek przedwczesnych i martwych urodzeń – na podstawie wyników badania w Mozambiku / Malawi

Lipiec 18, 2011

W Malawi i Mozambiku prawdopodobieństwo zgonu kobiety poddawanych potrójnej terapii antyretrowirusowej przez okres trzech miesięcy przed porodem lub dłuższy  było trzynastokrotnie mniejsze niż w przypadku kobiet nie poddawanych terapii, co stwierdziła Maria Cristina Marazzi ze współpracownikami w ramach retrospektywnego badania kohortowego obejmującego ponad 3000 kobiet z 31 Ośrodków Rozpowszechniania Leków Przeciwko AIDS  i Niedożywieniu (Drug Resource Enhancement Against AIDS and Malnutrition – DREAM), opublikowanego w rozszerzonym internetowym wydaniu AIDS.

(more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |