zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " Leki".

Popularny napój chroni zakażonych wirusem HIV.

Sierpień 17, 2012

Związki chemiczne zawarte w liściach zielonej herbaty i nasionach kakaowca pomagają regenerować mózg z uszkodzeniami neuropoznawczymi u pacjentów z wirusem HIV – informują amerykańscy badacze. (more…)

Ekspert: w ciągu dekady może powstać szczepionka przeciw HIV

Lipiec 30, 2012

Szczepionka lub skuteczna metoda leczenia, mająca pokonać HIV, może zostać wynaleziona w ciągu najbliższej dekady. Tak uważa jeden z liderów w dziedzinie badań nad epidemią HIV/AIDS – doktor Ravindra Gupta.
(more…)

Zielone światło dla nowatorskiego leku.

Maj 14, 2012

Truvada stanie się już wkrótce pierwszym lekiem prewencyjnym przeciwko AIDS. Komisja ekspertów zaleciła FDA (amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) wprowadzenie go na rynek. FDA nie jest związana ich rekomendacjami, jednak praktyka pokazuje, że są one realizowane. Ostateczna decyzja w sprawie nowego leku zostanie podjęta na posiedzeniu FDA 15. czerwca.
(more…)

Z nieplanowanymi przerwami w terapii wiąże się większe ryzyko niepowodzenia leczenia niż w przypadku przeoczenia pojedynczych dawek

Maj 9, 2012

Z nieplanowanymi przerwami w leczeniu – a nie z przeoczeniem dawki leku – wiąże się większe ryzyko pojawienia się wiremii na wykrywalnym poziomie, sugeruje amerykańskie badanie opublikowane w internetowym magazynie AIDS. (more…)

Lepsza terapia dla ciężarnych kobiet z HIV.

Kwiecień 26, 2012

Ostatnio wydane wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mające na celu wyeliminowanie przenoszenia HIV w okresie okołoporodowym, zalecają wcześniejszą i trwającą przez całe życie terapię antyretrowirusową przyszłych matek. Wytyczne te są popierane przez organizację Lekarze Bez Granic (MSF). (more…)

Terapia z zastosowaniem inhibitora proteazy ze wzmocnieniem rytonawirem podczas ciąży zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu.

Kwiecień 25, 2012

Według doniesienia francuskich badaczy zamieszczonego w Clinical Infectious Diseases, terapia antyretrowirusowa w okresie ciąży wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnego porodu. Przeprowadzone duże badanie pokazało, że szczególnie terapia z zastosowaniem inhibitora proteazy ze wzmocnieniem rytonawirem była powiązana z przedwczesnym porodem. (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.3

Kwiecień 10, 2012

Ból głowy

Co warto wiedzieć: Ból głowy może mieć wiele przyczyn, które mogą być powiązane z lekami przeciw HIV lub nie. Ważne jest, aby odróżnić skutki uboczne leków od innych przyczyn. Chociaż w większości przypadków ból głowy sam w sobie jest nieszkodliwy (chociaż bolesny), jest kilka poważnych (ale rzadkich) schorzeń, których objawem mogą być bóle głowy. Za kilka przykładów przyczyn bóli głowy nie związanych z lekami, niech posłużą poniższe: (more…)

Marihuana zahamuje rozwój AIDS.

Marzec 26, 2012

Świetne wiadomości dla osób lubiących dymek konopi:)

Według najnowszych badań substancje zawarte w liściach konopi mogą wspierać ludzki układ immunologiczny w walce z wirusem HIV. Jak donosi zee news, marihuana może pomóc pacjentom w późnych stadiach choroby. (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.2

Marzec 22, 2012

Biegunka

Co warto wiedzieć: Może ją powodować wiele leków przeciw HIV, ale w szczególności z biegunką związane są inhibitory proteazy – a zwłaszcza Norvir (rytonawir).

Oczywiście, tak jak wiele skutków ubocznych, które omawiamy w niniejszym artykule, biegunka może mieć wiele przyczyn. Zalicza się do nich infekcje, nietolerancję laktozy, problemy z trawieniem (na przykład niewłaściwe przyswajanie tłuszczów przez Twój organizm lub „złe wchłanianie”), niewłaściwą dietę (na przykład zbyt wysokie spożycie cukru lub kofeiny) oraz stres. (more…)

Jak poradzić sobie z najczęściej występującymi skutkami pierwszej terapii antyretrowirusowej cz.1

Marzec 13, 2012

Wskazówki Działacza i Lekarza

Autorzy: mgr Nelson Vergel i dr n. med. Ben Young
Z „The Body”

17 sierpnia 2011 r.

Spis treści

  • Wstęp
  • Lęki i zmiany nastrojów
  • Wpływ na mózg: dziwne sny, problemy ze snem lub koncentracją
  • Biegunka
  • Znużenie (uczucie zmęczenia, nawet jeśli nie jest się śpiącym)
  • Ból głowy
  • Mdłości, zaburzenia żołądkowe, wymioty
  • Wysypka

Wprowadzenie

Początek przyjmowania leków przeciw HIV może być okresem stresującym. Chociaż z większością schematów przyjmowania można sobie łatwo poradzić, u wielu osób występują skutki uboczne, i jeżeli nie jesteś gotowy na radzenie sobie z nimi, mogą mieć negatywny wpływ na powodzenie terapii.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych dotyczy kilku pierwszych tygodni od rozpoczęcia przyjmowania leków przeciw HIV. Po tym okresie najczęściej zanikają. Jeżeli skutki uboczne są poważne lub powodują znaczące i utrzymujące się zakłócenia codziennych czynności, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. W takich przypadkach poprawę zazwyczaj może przynieść wprowadzenie leków dodatkowych lub zmiana terapii. (more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |