zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Przeglądasz archiwa podpisane " Hiv i AIDS".

TVN szuka osób do programu

Wrzesień 17, 2013

TEST NA OBECNOŚĆ WIRUSA HIV
Obawiasz się, że możesz być zakażony wirusem HIV? A może martwisz się o zdrowie kogoś z Twoich bliskich? Do programu telewizyjnego poszukujemy osób, które chciałyby poddać się badaniom na obecność wirusa HIV. Badania są bezpłatne. Za udział w programie przewidziane jest honorarium.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na mail: a.sulawa@tvn.pl

Pozdrawiam
Aleksandra Suława

Mazowieckie Pozytywne Warsztaty 2013

Wrzesień 4, 2013

ZAPROSZENIE

Mazowieckie Pozytywne Warsztaty 2013

Fundacja Edukacji Społecznej serdecznie zaprasza na Mazowiecki Pozytywne Warsztaty 2013. Odbędą się one w dn. 21-22 września 2013 r. w siedzibie Fundacji. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy osoby seropozytywne i ich bliskich chcących poszerzyć swoją wiedzę o zakażeniu, porozmawiać z lekarzem, psychologiem, edukatorem seksualnym i prawnikiem, wymienić się doświadczeniami oraz poznać inne osoby, które żyją z HIV. Szczególnie zapraszamy osoby, które niedawno poznały swój status.

Wszelkie informacje i zgłoszenia można przesyłać na adres fes@op.pl.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

Prezes Zarządu
Fundacji Edukacji Społecznej
ul. Sewerynów 4/100
00-331 Warszawa
www.fes.edu.pl

Żyję z HIV

Marzec 25, 2013

O tym, że jestem seropozytywny, dowiedziałem się w 1989 roku. Miałem już wtedy żonę, dwie córki i byłem dożylnym narkomanem. Co wiedziałem o HIV? Niewiele. Właściwie tylko tyle, że istnieje, ale nawet nie brałem pod uwagę możliwości zachorowania. Mnie miało to nie dotyczyć. Ale los chciał inaczej – oto historia Artura z Gdyni.

(more…)

Program SHE wspiera kobiety żyjące z HIV

Marzec 7, 2013

Program SHE wspiera kobiety żyjące z HIV

16 marca 2013 – Kościerzyna

Zakażenie HIV dla kobiety, oprócz konsekwencji zdrowotnych, zazwyczaj wiąże się ze szczególnie dużym obciążeniem psychicznym. Bez odpowiedniego wsparcia trudno kobietom żyjącym z HIV sprostać wyzwaniom, jakimi są m.in. akceptacja zakażenia, ujawnienie go najbliższym czy uzyskanie dobrej jakości opieki medycznej.

16 marca w Kościerzynie odbędą się warsztaty edukacyjne dla kobiet zakażonych HIV. (more…)

Popularny napój chroni zakażonych wirusem HIV.

Sierpień 17, 2012

Związki chemiczne zawarte w liściach zielonej herbaty i nasionach kakaowca pomagają regenerować mózg z uszkodzeniami neuropoznawczymi u pacjentów z wirusem HIV – informują amerykańscy badacze. (more…)

Ekspert: w ciągu dekady może powstać szczepionka przeciw HIV

Lipiec 30, 2012

Szczepionka lub skuteczna metoda leczenia, mająca pokonać HIV, może zostać wynaleziona w ciągu najbliższej dekady. Tak uważa jeden z liderów w dziedzinie badań nad epidemią HIV/AIDS – doktor Ravindra Gupta.
(more…)

Informacja o teście HIV do przeprowadzania w domu była bardzo ważna – ale dlaczego i co za sobą niesie?

Lipiec 27, 2012

Autor: dr n. med. Paul E. Sax

Informacja o niedawnym zatwierdzeniu przez FDA testu do przeprowadzania w domu na obecność przeciwciał HIV (OraQuick In-Home HIV Test) była podawane w niemal wszystkich mediach. Jest to test na podstawie wymazu z ust, zajmuje 20 – 40 minut i będzie dostępny bez recepty.

(more…)

Ujawnienie a HIV

Lipiec 5, 2012

Spis treści
• Przygotowanie do ujawnienia
• W jaki sposób ujawnienie wpływa na Ciebie i inne osoby
• Kto musi wiedzieć
• Ujawnienie a związek
• Kogo nie trzeba informować
• Komu możesz chcieć powiedzieć
• Ujawnianie dzieciom
• Zadbaj o siebie
(more…)

Rozmowa z dzieckiem na temat swojego statusu HIV, lub statusu Twojego dziecka

Lipiec 2, 2012

Zastanawiając się nad rozmową ze swoimi dziećmi na temat swojego statusu HIV lub statusu Twoich dzieci możesz odczuwać różnorodne emocje. Normalne w tej sytuacji jest uczucie strachu, niepokoju, winy lub przytłoczenia. Pomocne może być omówienie Twoich odczuć z osobą, której możesz zaufać, na przykład z pracownikiem służby zdrowia, doradcą, członkiem rodziny lub przyjacielem. Rozmowa może dotyczyć sposobu przedstawienia i treści tego, co chcesz powiedzieć. Możesz również porozmawiać o swoich planach ujawnienia (poinformowania) swojego statusu z osobami, które znają już Twój status HIV, umożliwiając im przygotowanie się na udzielanie dokładnych, uspokajających i spokojnych odpowiedzi, jeżeli dzieci podejmą ten temat w rozmowie z nimi.
(more…)

Publikacja na temat komórek macierzystych niszczących HIV prześlizguje się nad kluczowym zastrzeżeniem

Kwiecień 30, 2012

Ostatnia publikacja opisująca modyfikowanie komórek macierzystych w celu wytworzenia specyficznych dla HIV limfocytów T CD8  przyciągnęła znaczącą uwagę mediów i, co smutne, ale nie niezwykłe, wiele wiadomości w istotny sposób było mylące dla odbiorcy. Przykładowe nagłówki brzmiały: (more…)

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |