zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Popularny napój chroni zakażonych wirusem HIV.

Związki chemiczne zawarte w liściach zielonej herbaty i nasionach kakaowca pomagają regenerować mózg z uszkodzeniami neuropoznawczymi u pacjentów z wirusem HIV – informują amerykańscy badacze.
Według naukowców z Johns Hopkins University (USA) epikatechiny – roślinne polifenole występujące naturalnie właśnie w zielonej herbacie i nasionach kakaowca – mogą pomóc w odbudowaniu uszkodzonych części mózgu, a nawet zapobiec komplikacjom neurologicznym, dzięki pobudzaniu organizmu do produkcji białka BDNF (brain-derived neurotrophic factor – czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego), które jest odpowiedzialne za przetrwanie i powstawanie neuronów w mózgu, w rejonach związanych z uczeniem się, zapamiętywaniem i skomplikowanymi procesami myślowymi.

Wyniki badania, które dają nadzieję na skuteczne leczenie zmian neurologicznych występujących u zakażonych wirusem HIV, zostały opublikowane w “Journal of NeuroVirology”.

Zdrowotne właściwości katechin były znane już od dawna, ale dopiero teraz odkryto, że mogą one przekraczać barierę krew-mózg i wpływać na produkcję białka BDNF.

Być może dzięki temu będzie możliwe rozwinięcie nowych metod leczenia uszkodzeń neuropoznawczych u pacjentów z wirusem HIV, u których ilość białek BDNF jest niższa niż u osób zdrowych.

- Dzięki prostszej strukturze i efektywniejszym możliwościom przekraczania bariery krew-mózg, epikatechiny mogą być najlepszymi kandydatami do leczenia chorób neurodegeneracyjnych. Włączają się w to również zaburzenia poznawcze związane z obecnością wirusa HIV – podsumowują autorzy badania.

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |