zPlusami.pl Jedyna taka społeczność

Blog

Ekspert: w ciągu dekady może powstać szczepionka przeciw HIV

Szczepionka lub skuteczna metoda leczenia, mająca pokonać HIV, może zostać wynaleziona w ciągu najbliższej dekady. Tak uważa jeden z liderów w dziedzinie badań nad epidemią HIV/AIDS – doktor Ravindra Gupta.

Obecnie stosowane leki hamujące namnażanie się wirusa są bardzo skuteczne. Po zarażeniu się HIV można przeżyć dzięki nim nawet kilkadziesiąt lat. Ale badania nad 100-procentowo skuteczną szczepionką lub metodą leczenia HIV/AIDS idą gorzej. Trwają już 30 lat.

Teraz jednak, jak sugeruje dr Gupta z brytyjskiego uniwersytetu UCL, widać światełko w tunelu. – Badania w tej dziedzinie prowadzone są bardzo intensywnie i strategie walki z wirusem HIV, które będą mogły go całkowicie pokonać, być może będą opracowane w ciągu 5-10 lat – mówi. Jedną z eksperymentalnych metod jest przeszczep komórek macierzystych. W ten sposób wyleczono Amerykanina Timothy Browna.

- O ile mi wiadomo, jestem pierwszym i chyba jedynym człowiekiem na świecie, którego wyleczono całkowicie z infekcji HIV – mówi Brown.

Przeszczep komórek macierzystych jest jednak zbyt skomplikowany i kosztowny, by rozpropagować go na całym świecie -uważa dr Gupta. Jego zdaniem, skuteczniejsze na dużą skalę okażą się inne metody.
Źródło: Onet.pl

KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreSuper (Jeszcze nie oceniony)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

© 2009 zPlusami.pl All Rights Reserved. Podziękowania
korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu
AIDS i HIV
Serwis społecznościowy dla ludzi z HIV i chorych na AIDS. Dołącz do społeczności HIV, AIDS.
AIDS - (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - Zespół nabytego niedoboru odporności - Jak zapobiegać, zarażeni HIV, Metody leczenia HIV i AIDS to wszystko w zPlusami.pl
HIV I AIDS to już nie tematu tabu! Nie obawiaj się o tym rozmawiać! Poznaj ludzi takich jak ty i zawiązuj znajomości! Tu znajdziesz wszystko o HIV i AIDS
Do twoje dyspozycji oddajemy - Forum HIV i Forum AIDS. Tematyczne grupy w których dowiesz się i spotkasz wartościowych i pozytywnych ludzi. Grupy AIDS i dużo artykułów o AIDS i HIV.
Polecamy: Wise | Blog IT |